Czytanie ma przyszłość  
  Biblioteka Wielkiej Przygody  
 
O czytaniu
Moda na czytanie
Czy Polacy coś czytają
Czytanie dzieciom się opłaca
Czytam, więc jestem
Dzieci powinny czytać
Czytanie klasyki
Cała Polska czyta dzieciom
Jak zdrowo czytać
Dzieci nie słyszą!!!
Biblioteka Kuriera Porannego
W 80 dni dookoła świata
19.11.2004
Baśnie i legendy polskie
26.11.2004
Old Shatterhand
3.12.2004
Baśnie z tysiąca i jednej nocy
10.12.2004
Bajki Perrault
17.12.2004
Opowieść wigilijna
24.12.2004
Don Kichot
31.12.2004
Serce
7.01.2005
Biblioteka Nowej Trybuny Opolskiej
W 80 dni dookoła świata
15.11.2004
Baśnie i legendy polskie
22.11.2004
Old Shatterhand
29.11.2004
Baśnie z tysiąca i jednej nocy
6.12.2004
Bajki Perrault
13.12.2004
Opowieść wigilijna
20.12.2004
Don Kichot
27.12.2004
Serce
3.01.2005
Już ukazały się
Baśnie
Pierścień i róża
Król Maciuś Pierwszy
Pinokio
Ivanhoe
Pięcioro dzieci i 'coś'
Ostatni Mohikanin
Pollyanna
W pustyni i w puszczy
Czarnoksiężnik z krainy Oz
Lord Jim
Jeździec bez głowy
Trzej muszkieterowie
Zew krwi
Ania z Zielonego Wzgórza
Winnetou
Baśnie nad baśniami
Wesołe przygody Robin Hooda
Przygody Sherlocka Holmesa
Wyspa Skarbów
Przygody Tomka Sawyera
Tajemniczy ogród
Robinson Kruzoe
20 000 mil podmorskiej żeglugi
 
   
   
 

Szał na "Poranny" z książką

Zainteresowanie białostoczan Biblioteką "Kuriera Porannego" przeszło najśmielsze oczekiwania.

W piątek do południa w centrum Białegostoku nie można już było kupić ani jednego egzemplarza Magazynu "Porannego"! Nieliczne egzemplarze gazety można jeszcze było kupić po południu w kioskach i sklepach położonych na peryferiach miasta. Wieczorem naszej gazety nie było już nigdzie.

Jak to wyglądało...

Piątek, godzina 9 . Kiosk na dworcu PKS w Białymstoku: - Proszę Pani, ja wiem, że dzisiaj Poranny jest z książką, ale tłumaczę Pani, że nie mam już gazety. W ciągu niecałych dwóch godzin sprzedałem wszystkie egzemplarze! Proszę szukać gdzie indziej - tłumaczy cierpliwie kioskarz.

- Panie! To szósty kiosk, w którym usiłuję kupić "Poranny"! - mówi nieco rozdrażniona kobieta.

Godzina 10. Kiosk przy Alei Piłsudskiego. Przed kioskiem ustawił się "ogonek" pięciu-sześciu osób. Sprzedaż idzie sprawnie. Każdy od kiosku odchodzi z magazynowym wydaniem "Porannego" oraz z niebieską książką w ręku.

Godzina 12.15. Sklep przy ulicy Lipowej. Na ladzie leżą dwa egzemplarze "Kuriera Porannego". - A co tak mało "Porannego"? - zagadujemy ekspedientkę. - To nie wie Pan? - odpowiada ze zdziwieniem. - Książkę dziś dodali. Ludzie złoci! Czegoś takiego w życiu nie widziałam. Mieliśmy rano 50 egzemplarzy, z których zostały tylko dwa. Też pójdą.

Godzina 12.30. Delikatesy przy ul. Suraskiej. Na ladzie leżą różne tytuły gazet. "Porannego" już nie ma. - Dostaniemy "Poranny"? - pytamy ekspedientkę. - Trzeba było przyjść rano. "Poranny" był dzisiaj z książką. Nie mamy już ani jednego egzemplarza. Proszę zapytać w kiosku na rogu...

Idziemy pod kiosk na rogu. Od okienka odszedł właśnie mężczyzna z "Porannym" w garści. - "Poranny" i tak bym kupił, bo jestem waszym stałym czytelnikiem. Ale pomysł z dołączaniem książek jest bardzo dobry, a cena także bardzo atrakcyjna. Książki są dużo tańsze niż w księgarni - mówi.

Byłam w sześciu miejscach. Dopiero tutaj udało mi się kupić "Poranny". Myślę, że pomysł z książkami jest bardzo dobry. Ja co prawda wolałabym książki na temat medycyny, ale z tych, które dołączacie ucieszy się mój wnuk - powiedziała nam Lucyna Stankiewicz z Białegostoku. Pani Lucyna była jedną z ostatnich osób, której udało się kupić "Kurier Poranny" z książką w centrum Białegostoku. Następna książka już w najbliższy piątek!

Przypomnijmy: w ubiegły piątek do wydania magazynowego dołączyliśmy książkę - "20 000 mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne'a. Był to pierwszy tom Biblioteki "Kuriera Porannego", który wliczony był w cenę gazety.

Przez najbliższe 25 tygodni, co piątek, do Porannego dołączana będzie ekskluzywnie wydana książka z kanonu lektur awanturniczo-przygodowych. Pierwsza książka była prezentem, następne kosztować będą - razem z gazetą! - 9,90 zł.

Zdaniem Czytelników

Biblioteka "Porannego" zrobiła furorę

W piątek telefony w "Porannym" nie milkły. Nasi Czytelnicy chcieli się podzielić swoimi uwagami na temat Biblioteki "Kuriera Porannego". Poniżej publikujemy opinie Czytelników:

Anna Kalinowska: Piękna książka! Chętnie kupię następne. Nie myślałam, że to będzie takie ładne wydanie. To bardzo dobry pomysł, strzał w dziesiątkę! Skorzysta cała rodzina, dorośli mają gazetę, a dziecko książkę.

Jerzy Urbanowicz: Dzwonię z Suwałk. Jestem pod wrażeniem waszej akcji. Może wreszcie młodzież zacznie czytać książki i oderwie się od komputerów. Gratuluję pomysłu! W moim sklepie z rana poszło 30 egzemplarzy "Porannego" w ciągu godziny.

Jerzy z Białegostoku: Książki do gazety? To świetny pomysł, bo w Polsce chyba już wydawcy zwariowali, dołączając do gazet torebki, zupki, nasiona, itp. Szkoda tylko, że zrobiliście tak mały nakład, bo już przed w piątek południem "Porannego" nie można było nigdzie kupić. Tu daję wam minus.

Grażyna z Wasilkowa: Trochę jestem zła na was - chciałam w piątek po południu kupić "Poranny" z książką, a w sklepach powiedzieli mi, że mogę o tym zapomnieć, bo cały nakład sprzedał się już rano. Ale to nic - obiecuję, że następnym razem już w piątek rano ustawię się po waszą gazetę, bo nawet za 9,90 gazeta z książką to wspaniały pomysł.

Andrzej z Białegostoku: Nareszcie coś dla ludzi! Miałem już dość płyt, słoników, talizmanów! Poza tym można "wrócić" do książek z dzieciństwa, jeszcze raz je przeczytać. I cena jest bardzo atrakcyjna. Tak trzymajcie!

Krystyna z Białegostoku: Spodziewałam się, że książki będą marnie wydane, tym bardziej, iż cena - 1,60 zł! - była niezwykle atrakcyjna. A tu proszę - twarda obwoluta, niezły papier, dobre tłumaczenie. Już zaczęłam czytać "20 000 mil...". Książka na weekend, razem z gazetą, to rewelacyjny pomysł. I może dzieci też sięgnął po pasjonującą lekturę zamiast ślęczeć przed telewizorami i komputerami. Brawo!

Zbyszek ze Słonecznego Stoku: Dajcie więcej gazet na moje osiedle! Przecież nie można was było kupić już w piątek rano. Mam nadzieję, że w przyszły piątek nie będzie już problemów z kupnem Magazynu z "Robinsonem Kruzoe". To jedna z moich ulubionych książek! Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na Magazyn!

<< powrót
Możesz jeszcze uzupełnić swoją kolekcję "Biblioteki Wielkiej Przygody" !
Zadzwoń pod bezpłatny numer: 0 800 800 129

Biblioteka NTO przyciąga uczniów. Zdobi półki już w 20 szkołach na Opolszczyźnie ...

Rośnie nasza biblioteka. Już od poniedziałku w punktach sprzedaży zaczną się pojawiać kolejne tomy ...

Każdy z nas może pomóc w odbudowie kultury czytelniczej, fundując przynajmniej jedną książkę dla bibliotek....

Szał na "Poranny" z książką
Zainteresowanie białostoczan Biblioteką "Kuriera Porannego" przeszło najśmielsze oczekiwania.

Przebojowa kolekcja "NTO"
50 tysięcy egzemplarzy "Nowej Trybuny Opolskiej" z książką Juliusza Verne'a rozeszło się w sobotę jak świeże bułeczki.

Kurier Poranny rozpoczął akcję Biblioteka Kuriera Porannego!
25 tytułów światowej klasyki dziecięcej i młodzieżowej, będzie można nabyć w każdym punkcie, gdzie sprzedawany jest "Kurier Poranny"

Nowa Trybuna Opolska
Nasi czytelnicy będą mieli okazję skompletować piękną oraz wyjątkową serię książek z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.


 
 
© 2004 Mediasat Poland

Linki  |   Kontakt  |   Pomoc